Tomasz Urbaniak

ekspert ds. bezpieczeństwa biznesu i komercyjnego Wywiadu Strategicznego, dyplomowany analityk Compliance i AML/CFT, szkoleniowiec. Właściciel firmy doradczej INSIGILO. Business Security Advisor w VERIFICATORS Sp. z o.o. Społeczny Konsultant Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Wykładowca na Studiach Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
Pomaga średnim i dużym przedsiębiorstwom w zakresie weryfikacji bezpieczeństwa (...).

Paweł Cybulski

Były wiceminister finansów i zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, doradca podatkowy, ekspert PIKW oraz Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, skarbowiec z wieloletnim doświadczeniem pracy od najniższych struktur, poprzez kierowanie urzędami skarbowymi, Izbą Skarbową w Warszawie w l. 2006-2007 oraz 2016-2017 aż do nadzoru i kierowania pracą całego aparatu skarbowego w l. 2017-2019 w ramach sprawowanej funkcji podsekretarza stanu. Posiada również 8-letni staż w spółce Skarbu Państwa.

Artur Gębicz

CFE, C)DFE, LA ISO 27001, LA ISO 22301, biegły sądowy, licencjonowany detektyw, Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Audytu IT, IPS-SGB, gdzie nadzoruje przeprowadzanie audytów IT w blisko 200 bankach spółdzielczych. Wcześniej Zastępca Dyrektora Audytu w banku komercyjnym. Menadżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu audytów informatycznych w sektorze finansowym oraz telekomunikacyjnym. Z wykształcenia matematyk, z zamiłowania informatyk.

Adam Chwalisz

CGAP, CFE, ISO 27001 LA. Ponad 20 lat doświadczenia w audycie, w tym w zarządzaniu zespołami audytu – zarówno w sektorze jsfp jak i przedsiębiorstw. Z wykształcenia prawnik, trener i wykładowca zagadnień związanych z systemami kontroli wewnętrznej, compliance oraz audytu wewnętrznego.

dr Dominik Foerschler

Nagrodzony przez Richarda Chambersa jako jeden z dwunastu najlepszych influencerów i globalnych myślicieli w dziedzinie audytu wewnętrznego.

W ciągu ponad 25 lat doświadczenia zawodowego w Deutsche Bank, Canadian Imperial Bank CIBC i BMW na odpowiedzialnych stanowiskach kierowniczych, z międzynarodowymi zadaniami w Toronto, Chicago, Nowym Jorku, Madrycie i Londynie, Dominik jest dziś autorem licznych książek eksperckich i artykułów (...).

Ewa Gąsiorowska – Wajman

Specjalizuję się w tworzeniu i rozwijaniu funkcji compliance w organizacjach. Skupiam się na
wspieraniu szacunku do przestrzeganiu prawa i rozumienia obowiązków compliance.
Mam praktykę tworzenia systemów zarządzania compliance, w tym identyfikowania ryzyk, budowania oraz realizowania programów compliance, skutecznych szkoleń, jak również odpowiedniego raportowania.
We współpracy z PIKW, od 3 lat prowadzę zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie compliance.

Jakub Wajman

Od 28 lat zajmuję się tworzeniem i rozwijaniem kontroli państwowej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wdrożyłem koncepcję Europejskich Standardów Kontroli w ZUS, w oparciu o ustanowione przez Komisję ds. Standardów Zawodowych INTOSAI (PSC) całościowych ram standardów kontroli państwowej. Wdrożyliśmy Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015, skoncentrowanego na planowaniu i zarządzaniu organizacją.

Michael Drechnowicz

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Duisburg-Essen, który posiada jedyną w Niemczech katedrę audytu wewnętrznego. Moje prawie 10-letnie doświadczenie zawodowe związane jest głównie z Audytem Wewnętrznym. Na początku mojej kariery w Audycie Wewnętrznym pracowałem jako Senior Auditor w Grupie Deutsche Post DHL, gdzie przeprowadzałem audyty w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, koncentrując się na tematyce finansów i SSC (...).

Arkadiusz Pieniący

Ekspert audytu wewnętrznego, konsultant, manager i trener.

dr Joanna Przybylska

Pełnomocnik Rektora ds. koordynacji kontroli zarządczej
Adiunkt, Katedra Finansów Publicznych
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Wojciech Huszlak

Reprezentant Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Leszek Adamski

Mgr inż. organizator przemysłu, jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów zarządzania finansami oraz audytu i kontroli wewnętrznej. Wieloletni dyrektor finansowy, członek zarządów i rad nadzorczych spółek i komisji rewizyjnych stowarzyszeń, audytor wewnętrzny w sektorze publicznym, prezes zarządu Stowarzyszenia Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej.

Sonia Angel

Sonia Angel jest dyrektorem ds. audytu wewnętrznego w CCR, francuskim reasekuratorze publicznym. Sonia pracuje w branży ubezpieczeniowej od ponad 20 lat.
Przed dołączeniem do CCR Sonia zajmowała kilka stanowisk we francuskim urzędzie nadzoru ubezpieczeniowego (ACPR), w szczególności na stanowisku kontrolera ubezpieczeniowego i kierownika misji kontrolnej. Prowadziła również misje audytowe dla Generalnego Inspektoratu Banque de France (...).

Piotr Parużnik

Ekspert PIKW w zakresie cyberbezpieczeństwa

Larry Herzog Butler

Larry Herzog Butler jest przewodniczącym Komitetu Audytu (AC) na lata 2023-24 w Globalnej Radzie Dyrektorów Instytutu Audytorów Wewnętrznych (IIA) i globalnym szefem audytu wewnętrznego w Delivery Hero SE z siedzibą w Berlinie.

W ciągu ostatniej dekady Larry pełnił różne funkcje kierownicze w Instytucie Audytorów Wewnętrznych (IIA). Pełnił funkcję prezesa i członka zarządu oddziału Los Angeles IIA oraz był członkiem Globalnego Komitetu Rozwoju Zawodowego oraz Globalnej Rady ds. Wytycznych.

Rafał Krzemień

Prezes Zarządu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z wykształcenia magister Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz zastosowania psychologii i socjologii w zarządzaniu potencjałem ludzkim w Międzynarodowej Szkole Menedżerów. Doświadczony audytor (zaświadczenie Ministerstwa o złożeniu egzaminu na audytora wewnętrznego (...).

Manja Knevelbaard

Manja Knevelbaard is partner of ACS, and teacher at the post-initial programme Internal Auditing & Advisory at the Erasmus University in Rotterdam. Her main activity is conducting and supervising audits on behaviour and culture. She graduated cum laude in Controlling and Change, completing her thesis on the interaction between auditor and auditee and what this means for the adoption of recommendations.

Jakub Bojanowski

niezależny konsultant i audytor IT
ISACA Warszawa

Robert Wojciechowski

Zajmujący przez ostatnie poand 30 lat się doradztwem i marketingiem strategicznym dla wielu branż w okresie ostatnich poand 5 lat związany z branżą blockchain i krytowalutami. Brał udział w tworzeniu m.in. Związku Kontroli Dystrybucji Prasy i Polskich Badań Czytelnictwa. W 2000 roku współtworzył Polskie Badania Internetu, gdzie pełnił funkcje Prezesa Zarządu. Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii oraz wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W swo

Jacek Wróblewski

Head of AdaptiveGRC
Doświadczenie w IT zdobywa od ponad 20 lat, a od 14 lat dzieli się nim w C&F. Odpowiada za produkt AdaptiveGRC, który wspiera największe organizacje w zarządzaniu kontrolą i audytem wewnętrznym, ryzykiem i zgodnością. Nadzoruje rozwój produktu, a także zarządza zespołem wdrażającymi i zespołem client support. Realizował projekty dla firm z listy Fortune500 oraz dla największych przedsiębiorstw w Polsce, m.in. dla Bank Pekao, Santander Bank, BGK, KRUK i UM Warszawa.


Skontaktuj się z nami:

adres

ul. Sienna 93 lok. 35,
00-815 Warszawa

godziny otwarcia

Pon - Pt :
08.00 - 17.00

telefon

tel. 22 654 10 44
fax 22 620 94 36
biuro@pikw.pl